SSA Jasło
SSA Jasło
...cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich najmniejszych, mnieście uczynili ...

    Menu
     Misja Stowarzyszenia
     Zarząd Stowarzyszenia
     Akty prawne
     Porozmawiajmy o ważnych sprawach
     Świetlica Radosna Przystań
     Nasza galeria
     Kazania św. Antoniego
     Aktualności
     Archiwum


   Dane teleadesowe:

   Stowarzyszenie Św. Antoniego w Jaśle
             38-200 Jasło, ul. Szopena 1
               tel/fax +48 13 448 11 15
              e-m@il do stowarzyszenia   admin
SSA Jasło
AktualnościWoda żywa
Spotkanie Jezusa z Samarytanką jest jednym z wielu wydarzeń opisanych w Piśmie Świętym, w których osoba rozmawiająca z Panem doświadcza wewnętrznej przemiany.
Może zazdrościmy tej kobiecie, że mogła spotkać Jezusa osobiście, że z Nim tak szczerze rozmawiała, a nam ludziom współczesnym nie dano takiej szansy.
Nie zazdroszczę Samarytance, bo wiem, że dziś osobiste spotkanie z Jezusem też jest możliwe. Doświadczyłam tego wiele lat temu po raz pierwszy, kiedy będąc na życiowym zakręcie zwróciłam się do Niego w modlitwie i zaprosiłam Go do swojego serca, oddałam mu swoje życie, choć było ono bardzo niepoukładane. I tak jak ta kobieta z Ewangelii dowiedziałam się prawdy o sobie i dowiaduję się jej (na szczęście stopniowo) cały czas i doświadczam przemiany. Nie mam wątpliwości, że Jezus żyje wciąż ten sam tak wtedy jak i dziś. Od tamtego momentu „źródło wody żywej”, czyli wiara. Miłość, nadzieja rozbudzane przez Ducha Świętego pulsują w moim wnętrzu. Od tamtej chwili nie ma we mnie chaosu, nie szukam i nie pragnę już „innej wody”, wiem. Że ta którą daje Jezus, czyli On sam przyjmowany w Komunii Świętej jest wodą życia, która mnie nasyca. Mogę spotkać się z Nim zawsze i wszędzie na modlitwie.
Czyż to nie znacznie więcej niż mogła doświadczyć kobieta z Samarii?

bipRozważanie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Jezus wziął ze sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką” Mt 17,1

My także podczas modlitwy, czujemy się nieraz jakbyśmy wspinali się na stromym skalistym zboczu wysokiej góry. Potykamy się o nasze rozproszenia, upadamy, gdy ogarnia nas znużenie, zniechęcenie, słabnie wiara, dopada nas rutyna, pustosłowie. Jednak warto iść dalej, tym bardziej, że prowadzi nas Jezus. On zabrał nas ze sobą w tę modlitewną wędrówkę, chce abyśmy dotarli z nim na szczyt, chce nas tam obdarzyć łaską szczególnego spotkania z Nim. Możemy jak trzej apostołowie doświadczyć potęgi, mocy, majestatu naszego Boga, który potrafi pokonać wszelkie zło, a jeśli poczujemy się mali i zatrwożeni wobec Niego – On położy na nas rękę jak Najbliższy Przyjaciel mówiąc: „Wstań, nie lękaj się”.

Warto zatem wytrać w modlitewnej wspinaczce, by na szczycie spotkać się ze wspaniałym, potężnym, ale i czułym, bliskim kochającym każdego z nas Jezusem. To są chwile, w których możemy powtórzyć za św. Piotrem: „Panie dobrze, że tu jesteśmy”.

bip


Idź precz...
Na I Niedzielę Wielkiego Postu (Mt 4,1-11)
Szatan kusił Jezusa, gdy On odczuł po czterdziestu dniach postu głód, kiedy był osłabiony i wyczerpany. Zły duch chciał wykorzystać Jego słabość, atakował szukając „słabego punktu”, „furtki”, przez którą mógłby wedrzeć się do Jego serca. Posługiwał się nawet cytatami z Biblii, ale nie dało to oczekiwanego efektu. Jezus skutecznie odpierał ataki złego ducha Słowem Bożym. Nie wdawał się z nim w dyskusję. Słowo Boże było orężem Jezusa, „mieczem obosiecznym”, który ucinał wszelkie dalsze próby ataków. Szatan odstąpił Go pokonany. Nie miał argumentów przeciw Bożym Słowom, które są prawdziwe, jednoznaczne, niepowtarzalne, żywe i pełne mocy. Kiedy jesteśmy słabi duchowo, czy fizycznie np. smutni, zalęknieni, skrzywdzeni lub żądni zemsty – sięgajmy po Biblię. Czytajmy Słowo Boże, wypowiadajmy Je na modlitwie, wypisujmy, aby mieć Je przed oczami, a najważniejsze – nośmy Je w sercu, powtarzajmy w myślach. Szatan nie będzie miał tam dostępu. Słowa Biblii o Bożej miłości, mocy, miłosierdziu i opiece jest naszym orężem.
bip str:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
SSA Jasło


                      Polecane strony www

                      Bzaylika Św. Antoniego w Padwie
                      OO.Franciszkanie Jasło
                      Posłaniec Świętego Antoniego z Pad
                      Radio Via Rzeszów
SSA Jasło