SSA Jasło
SSA Jasło
...cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich najmniejszych, mnieście uczynili ...

    Menu
     Misja Stowarzyszenia
     Zarząd Stowarzyszenia
     Akty prawne
     Porozmawiajmy o ważnych sprawach
     Świetlica Radosna Przystań
     Nasza galeria
     Kazania św. Antoniego
     Aktualności
     Archiwum


   Dane teleadesowe:

   Stowarzyszenie Św. Antoniego w Jaśle
             38-200 Jasło, ul. Szopena 1
               tel/fax +48 13 448 11 15
              e-m@il do stowarzyszenia   admin
SSA Jasło
AktualnościStowarzyszenie Św. Antoniego w Jaśle z gratulacjami u Burmistrza Miasta Jasła.Pan Burmistrz przyjmuje gratulacje


Stowarzyszenie Św. Antoniego w Jaśle z gratulacjami u Burmistrza Miasta Jasła.Klimat świąteczny Spotkania


NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
Porodzi syna

Piękno i głębia ostatnich adwentowych dni, otwiera nasze serca na Bożą łaskę bliskości Boga. Pan Bóg znów stoi u drzwi naszego serca, delikatnie puka i prosi o ciepło człowieczego domu. Chce być naszym Emmanuelem. Chce zamieszkać z nami i w nas. Pragnie chronić nasze serca przed mrozem zła i grzechu.
Ewangelia czwartej Niedzieli Adwentu (Mt 1, 18-25) prowadzi nasze serca i myśli do Nazaretu, w szczęśliwe progi domu Maryi i Józefa, w codzienność ich rodzinnego życia. Maryja, młoda dziewczyna poślubiona Józefowi, należała całym sercem do Boga. Kochała świat i ludzi, zawsze gotowa służyć im z pomocą. Nie opowiedziała Józefowi o Zwiastowaniu Anielskim i o cudownym poczęciu Dziecięcia Jezus, za sprawą Ducha Świętego. Myślała, że skoro Bóg dał jej Dziecko, bez udziału męża, to Bóg powinien Józefowi wyjaśnić tę sprawę.
A wiara Józefa, od dnia zaślubin z Maryją, często była wystawiana na próbę. Józef, jednego był pewien, że nie jest ojcem dziecka, którego oczekuje jego młodziutka żona Maryja. Był zaskoczony sytuacją, której nie rozumiał … Dlatego, cichy, prosty, sprawiedliwy cieśla „zamierzał oddalić Ją potajemnie”. Józef wierzył w sny. Wiedział, że Bóg objawia niekiedy swoją wolę przez sny. I zrozumiał, że razem z Maryją, zostali przez Boga włączeni w Dzieło Zbawienia świata.

Nie bój się Józefie… „Oto dziewica pocznie i porodzi syna…”
Nie bój się Józefie, mężu Maryi, z której narodził się Jezus Chrystus.

Ewangelia pisze się dalej, w każdym ludzkim życiu i w życiu każdej rodziny. Przez każde życie człowieka przechodzi Jezus – Emmanuel i dzieją się obrazy ewangeliczne.
Z największą troską często zapraszajmy Jezusa do naszego życia, do naszych rodzin. Jezus pragnie nas obdarować Miłością, Mądrością, Mocą… Z Nim łatwiej żyć, łatwiej wędrować przez życie, bo z Panem Jezusem wszystko jest łatwiejsze.

ga


 str:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
SSA Jasło


                      Polecane strony www

                      Bzaylika Św. Antoniego w Padwie
                      OO.Franciszkanie Jasło
                      Posłaniec Świętego Antoniego z Pad
                      Radio Via Rzeszów
SSA Jasło